Szczere wyznania na temat baletu, które pozwolą ci zobaczyć tę sztukę w innym świetle


.

Życie i praca baletnic owiane są wieloma tajemnicami. Czy to prawda, że jedzą one wyłącznie sałatki i piją tylko wodę? Czy to prawda, że poświęcają one życie prywatne kosztem zawodowego? Ile tak naprawdę ważą?

Oto wyjaśnienia niektórych mitów na temat baletu:

1. Pierwsze kroki


.

– Większość dzieci wchodzi w świat baletu w wieku 4-8 lat. Pierwsze ćwiczenia mogą rozpocząć się jednak nawet wcześniej, bo w wieku 3 lat.

.

.

– Aby zacząć ćwiczyć w twardych baletkach, czyli pointach, dziecko musi mieć przynajmniej 11 lat. Podczas pierwszego roku, zajęcia odbywają się 3-4 razy w tygodniu. Wymagają one dyscypliny i kondycji.

2. Wymagania fizyczne


.

– Jedną z najważniejszych cech baletnicy jest ułożenie jej stopy. O ile tych wymagających technik można się nauczyć, trzeba mieć do tego anatomiczne predyspozycje.

– Większość baletnic mierzy między 160 a 172 cm. Ich idealna waga ciała powinna wahać się między 40 a 60 kg. Dużo zależy od masy mięśniowej i wagi kości. Drobna postura tancerek nie zmienia jednak faktu, że są one niezwykle silne.

.

.

– Długość nóg także ma znaczenie w balecie – wskaźnik powinien wynosić około 49-52%: długość w pozycji siedzącej podzielona przez wzrost całego ciała i pomnożona przez 100%.

Dalsza część artykułu na kolejnej stronie

..