Sposób, w jaki trzymasz długopis, zdradza dominujące cechy Twojej osobowości. Czy należysz do większości?


.

Jest to niby zwykła rzecz, do której raczej nie przywiązujemy uwagi. Jednak sposób trzymania długopisu zdradza bardzo dużo o tym jaki mamy charakter i osobowość.

To jak trzymasz długopis mówi bardzo dużo o Tobie. Według American Journal of Occupational Therapy, istnieją cztery najpopularniejsze chwyty.

#1. Dynamic tripod – 32% ludzi

Jeśli trzymasz długopis w ten sposób, jesteś rzetelny i dbasz o bezpieczeństwo bliskich. Takie osoby są dobrze wychowane i wiedzą jak zachować się w każdej sytuacji. Pismo jest czytelne, a w szkole zazwyczaj są stawiani za wzór dla innych.

.

.

.


.

#2. Dynamic quadrupod – 7% ludzi

Taki sposób trzymania długopisu wskazuje na wrażliwą duszę. Takie osoby można łatwo zranić. Każda opinia jest brana do siebie i długo analizowana przez te osoby. Lubią dramaty w życiu, dlatego od czasu do czasu, pokłócą się z ukochaną osobą. Taka osoba jest w stanie rzucić wszystko dla miłości, gdyż uważa ją za najważniejszą w życiu.

.

.

.


.

#3. Lateral tripod – 36% ludzi

Są to osoby mocno porywcze, które robią zanim pomyślą. Chcą mieć wszystko tu i teraz. Jeśli coś nie idzie zgodnie z ich planem, mogą wpaść w szał, a nawet obrazić się na innych. Na całe szczęście, można ich łatwo przekupić dobrym słowem. Takie osoby szybko się uczą i mają artystyczną duszę.

.

.

.


.

#4. Lateral quadrupod – 19% ludzi

Ludzie, którzy trzymają długopis w taki sposób to urodzeni przywódcy. Nienawidzą pracy w grupach. Najchętniej widzą siebie na stanowiskach kierowniczych. Nie rozumieją tych, którzy mają inne zdanie niż oni i potrafią głośno o tym mówić. Osoby preferujące ten chwyt, uważają się za eksperta w każdej dziedzinie. Zawsze otoczone są przez grupę ludzi, którym imponuje ich pewność siebie.

.

.

A ty, do której grupy należysz? Napisz w komentarzu.

.


.