Oto, co dzieje się z ciałem ciężarnej kobiety, gdy mężczyzna uprawia z nią seks


.

Jedną z rzeczy o jakie martwi się mężczyzna, kiedy jego partnerka zajdzie w ciążę, jest to czy można bezpiecznie uprawiać seks i nie zaszkodzić maleństwu, które rozwija się w brzuchu kobiety.

To pytanie jest całkowicie normalne. Jeżeli ciąża nie jest zagrożona, a lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań, seks ciężarnym kobietom może być nawet wskazany.

Penis w trakcie stosunku nie wchodzi do wnętrza macicy, gdzie znajduje się maluch. Co więcej, maleństwo jest chronione płynem owodniowym, a w przypadku niezagrożonej ciąży, także długą szyjką macicy. Dlatego też nie ma najmniejszego powodu, aby unikać seksu w ciąży. Są nawet powody, dla których warto to robić! Poniżej znajdziesz kilka z nich.

.

.

#1. Obniżenie ciśnienia krwi

Kobiety, które były w ciąży wiedzą, jak ważne jest pilnowanie odpowiedniego ciśnienia krwi w czasie jej trwania. Oksytocyna, hormon uwalniany w trakcie seksu, pomaga przyszłej mamie obniżyć stres i napięcie, a co za tym idzie, również i ciśnienie krwi.

#2. Większy poziom hormonów

Podczas ciąży zwiększa się poziom hormonów takich jak estrogen, progesteron i prolaktyna, dzięki którym pochwa jest odpowiednio nawilżona i bardziej czuła. Wszystko to sprawia, że panie czerpią o wiele większą przyjemność z seksu.

.

.

#3. Seks uwalnia endorfiny

Endorfiny sprawiają, że zarówno matka jak i dziecko będą zadowoleni i zrelaksowani. Chyba o to w tym wszystkim chodzi, prawda?.