10 zasad etykiety, których znajomość powoli zanika. Znały to nasze babcie


.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym niektóre zasady etykiety i kurtuazji stają się przestarzałe. Czy tak powinno się jednak dziać? A może w dalszym ciągu są one istotne i powinny być respektowane? Oceńcie sami. Oto 10 zasad etykiety, których przestrzega coraz mniej osób.

1. Nie kładź torebki na stół


.
Odnosi się to nie tylko do torby, ale także innych personalnych przedmiotów, takich jak okulary przeciwsłoneczne czy telefon. Torebki nie powinno się też stawiać na podłogę, gdyż jest to niehigieniczne. Najlepszym wyjściem jest zawieszenie jej na oparciu krzesła.

2. Jeśli chcesz poprawić makijaż czy uczesać włosy, nie zajmuj lustra ze zlewem


.
Pamiętaj, że ludzie chcą umyć ręce po wyjściu z toalety. Widok całego rzędu kobiet poprawiających makijaż przed lustrem i zajmujących wszystkie miejsca nie należy do przyjemności.

3. Nigdy nie kończ związku przez smsa czy wiadomość


.
To powinno być oczywiste, ale często jest inaczej. Zrywanie przez wiadomość jest po prostu kompletnym brakiem manier, szczególnie jeśli jest to wiadomość publiczna.

.


.

4. Pamiętaj by powiadomić innych w przypadku spóźnienia


.
Spóźnianie się bez ostrzeżenia jest nieuprzejme, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że napisanie krótkiej wiadomości z informacją to kwestia kilkunastu sekund. Nie ma znaczenia czy to oficjalne spotkanie czy wizyta u znajomych.

5. Nie używaj elektroniki podczas posiłku


.
Jeśli jesz w towarzystwie innych, siedzenie z nosem w telefonie jest po prostu niegrzeczne. Skoro zdecydowaliście się na spotkanie, powinniście móc poświęcić sobie czas i zachowywać się z szacunkiem wobec drugiej osoby.

..